Liga Europejska Kobiet w Twardogórze

 Liga Europejska Kobiet w Twardogórze

Hala sportowo-widowiskowa GOSiR w Twardogórze kolejny raz dostąpiła zaszczytu zorganizowania wielkiej imprezy siatkarskiej, jaką tym razem był Turniej Eliminacyjny CEV rozgrywek siatkarskiej Ligi Europejskiej Kobiet.

W tegorocznej edycji jej uczestnicy rozgrywają tylko dwa turnieje grupowe, systemem każdy z każdym. W pierwszym z tych turniejów, rozegranym od 3 do 5 czerwca w Twardogórze, reprezentacja Polski, pod opieką trenera Waldemara Kawki, zmierzyła się Grupie A z drużynami Białorusi, Słowacji i Albanii.
Trzydniowa rywalizacja w Twardogórze dała polskiej drużynie dwa zwycięstwa (z ekipami Albanii i Białorusi) oraz jedną porażkę - z reprezentacą Słowacji, który to zespół okazał się triumfatorem turnieju.
Turniej Ligi Europejskiej w Twardogórze przyciągnął wielu (głównie miejscowych) kibiców, mimo iż w składzie "biało-czerwonych" - zamiast utytułowanych zawodniczek kadry, jak Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Werbińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Izabela Bełcik, czy Sylwia Pycia - grało wiele bardzo młodych, ale obiecujących siatkarek.