Akademia Przyszłości w Ełku

Akademia Przyszłości w Ełku

Wolontariat, praca na rzecz innych to działania, które szczególnie przykuwają moją uwagę. Akademia Przyszłości w Ełku to iinowacyjny projekt, który ma na celu przygotować dzieci mnie j uzdolnione, obarczone problemami w nauce, gorzej sobie radzące do wejścia w dorosłe życie i nabycia umiejętności radzenia sobie tu i teraz. Jest wiele sposobów, by zmotywować je do działania. Jedną z nich jest spotkanie z motywatorem.

Chętnie przystąpiłem do tego projektu, bo dzieci są najważniejsze, ich przyszłość w dużej mierze zależy od dobrych przykładów, jakie spotkają na swojej drodze życiowej i sposobu na życie, jakie będą miały okazję poznać, zasmakować. Zawsze staram się dzieci przekonywać do sportu, który daje możliwość podróżowania, kształtowania charakteru, zarabiania pieniędzy, bycia w dobrej formie. Sport daje możliwości, ale daj też siłę do walki o siebie, gdyby kariera zwyczajnie nie wyszła.

W ramach czynnika motywującego przywiozłem podopiecznym prezent - zaproszenie. Chciałbym ich wszystkich gościć na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w sierpniu 2018 r. w Krakowie. Mam nadzieję, że gdy wraz z 15-sto tysięcznym tłumem odśpiewają Hymn Polski, zakwitnie w nich  poczucie, że mogą wszystko, tylko muszą w swoim życiu ciężko pracować.