Koalicja Obywatelska w Olsztynie

Koalicja Obywatelska w Olsztynie

10.07.2018 r. w hotelu Warmińskim w Olsztynie odbyła się Konwencja Koalicji Obywatelskiej, na którą przybyli: Przewodniczący Platformy Obywatelskiej - Grzegorz Schetyna, Przewodnicząca Klubu .Nowoczesna - Katarzyna Lubnauer, by oficjalnie zaprezentować nazwiska kandydatów na prezydentów w województwie warmińsko - mazurskim i kandydatów do sejmiku województwa.

Najważniejszym punktem programu konwencji było ujawnienie nazwisk kandydatów na fotele prezydentów i burmistrza najważniejszych miast w regionie. Kandydatką na Prezydenta Olsztyna została Beata Bublewicz (PO), a na stanowisko wiceprezydenta mianowano Izabelę Smolińską-Letza (.Nowoczesna). Na stanowisko prezydenta Elbląga promowany będzie Michał Missan, zaś na burmistrza Ostródy Waldemar Graczyk.

Liderami koalicji w wyborach do sejmiku województwa będą: Marcin Kuchciński (Olsztyn), Grażyna Kluge (Elbląg), Igor Chmielewski (Szczytno), Bernadeta Hordejuk (Iława), Jolanta Piotrowska (Giżycko), Zbigniew Homza (Kętrzyn) i Miron Sycz (Górowo Iławeckie).

Za chwilę zacznie się kampania wyborcza. Serdecznie wspieram kandydatów i trzymam kciuki za ich wybór.

Link do wydarzenia: Konwencja Koalicji Obywatelskiej