Konferencja prasowa z Reprezentacją Polski w siatkówce plażowej

Konferencja prasowa z Reprezentacją Polski w siatkówce plażowej

W turnieju siatkówki plażowej Rio Grand Slam polskie pary odniosły historyczny sukces. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli złoty medal, Monika Brzostek i Kinga Kołosińska srebrny, a Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajęli czwarte miejsce. Wszystkie trzy duety są bliskie awansu na igrzyska olimpijskie. Listy uczestników tegorocznych igrzysk zostanie ogłoszona w czerwcu.

We wtorek czworo bohaterów turnieju na słynnej Copacabanie spotkało się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie z dziennikarzami. W konferencji prasowej udział wzięli Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke oraz Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia Jacek Kasprzyk.

Na konferencji prasowej powiedzieli:


Paweł Papke:
Cieszę się, że plażowa odmiana siatkówki cieszy się wśród przedstawicieli mediów tak samo wielką popularnością jak jej halowa odmiana. Gratuluję naszym zawodniczkom i zawodnikom sukcesów. Nasze pary mają obecnie znakomite olimpijskie rankingi i wierzę, że podczas czerwcowego turnieju Grand Slam w Olsztynie wystąpią już w roli uczestników igrzysk w Rio de Janeiro.

Jacek Kasprzyk: Siatkówka plażowa rozwija się w naszym kraju od końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku. PZPS inwestuje tę dyscyplinę sportu. Znacznie wzrosły nakłady w porównaniu z tymi sprzed kilkunastu lat. Chcemy zadowolić kibiców siatkówki, a to najlepiej robią wyniki. Odnosząc sukcesy odwdzięczamy się naszym sponsorom – firmie ORLEN oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki.

Monika Brzostek: W Brazylii zagrałyśmy w trzech turniejach. Bardzo dobrze, że tyle czasu spędziliśmy w kraju, gdzie w sierpniu rozegrane zostaną igrzyska olimpijskie. W czasie ostatnich gier było bardzo gorąco. Przywitała nas temperatura powyżej trzydziestu stopniu. Gra na Copacabanie była wielkim przeżyciem, ale miałyśmy tam sportowe zadanie do wykonania i to się przede wszystkim liczyło.

Kinga Kołosińska: Drugie miejsce w Rio Grand Slam mocno przybliżyło nas do gry w igrzyskach. Zajmujemy teraz wysokie miejsca w rankingu olimpijskim. Jednak trzeba uważać, gdyż do połowy czerwca, kiedy zostaną ogłoszone listy uczestników igrzysk, rozegranych zostanie jeszcze wiele turniejów.

Mariusz Prudel: Mocno postawiliśmy już jedną nogę w igrzyskach, drugą trzeba tylko dostawić. Nasza sytuacja jest dobra. Daje to dużo spokoju w najbliższych miesiącach. W Rio polskie pary zagrały bardzo dobrze. Ten wyjazd był bardzo potrzebny. Zobaczyliśmy jak reagują nasze organizmy. Mój został odwodniony i trzeba było skorzystać z pomocy lekarskiej. Zapoznaliśmy się z aurą w Rio de Janeiro i z piaskiem na którym się gra na olimpijskim obiekcie.

Piotr Kantor: W Rio Grand Slam odnieśliśmy życiowy sukces. Zwycięstwa gratulowały nam wielkie postacie siatkówki plażowej. Warunki gry były ciężkie. Na świętowanie po zwycięstwie nie było czasu. Następnego dnia musieliśmy lecieć na kolejny turniej.

Autor/Źródło: EA