Otwarcie boiska wielofunkcyjnego SP 15 Olsztyn

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego SP 15 Olsztyn

Marzymy o organizacji wielu prestiżowych, sportowych imprez i wydarzęń na skalę światową. Nasz sportowy świat rodzi się jednak tu i tera, na lokalnym podwórku i tu należy inwestować pieniądze, by z czasem czerpać radość z rozwoju dyscyplin i zawodowców, którzy mieli gdzie stawiać swoje pierwsze kroki. Inwestycja, która właśnie powstała przy SP 15 w Olsztynie, mam nadzieję, będzie właśnie temu służyło.

Obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 15. Miasto myśli o rozwijaniu kolejnch sportowych obiektów, w innych rejonach Olsztyna i liczy przy tym na wsparcie rządu. Jestem ciągle blisko tych projektów i staram się na miarę możliwości pomagać w pozyskiwaniu funduszy na ich realizację.

Placówka przy ul. Kętrzyńskiego od lat czekała na ten moment, bo stan przyszkolnych obiektów sportowych był fatalny. Udało się spiąć kwestie projektowe, finansowe i organizacyjne. Kosztem 3,9 mln zł powstał kompleks składający się z boisk do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Są też niewielkie trybuny, bieżnia do biegów na 60 metrów oraz skocznia do skoków w dal. Powstała też kanalizacja oraz oświetlenie. Obiekt wyposażony został w monitoring.

Niech służy do uprawiania regularnie sportu !!!


Foto: Gazeta Wyborcza/Jaroslaw Skorski