Program Polska - Rosja przyjęty!

Program Polska - Rosja przyjęty!

62 mln euro - o tyle toczyła się walka Parlamentarzystów Platforma Obywatelska Region Warmińsko-Mazurski ws.uruchomienia PROGRAMU POLSKA - ROSJA: Pawła Papke, Jacka Protasa, Anny Wasilewskiej, Piotra Cieślińskiego, Elżbiety Gelert, Janusza Cichonia, Jerzego Wcisły - Senatora RP. Ogromna determinacja samorządowców i mieszkańców Warmii i Mazur, przyniosła oczekiwany efekt. Chciałoby się powiedzieć, lepiej późno niż wcale.

Zaczęło się tak...

Posłowie z regionu, interweniowali do Premier Beaty Szydło o podjęcie racjonalenj decyzji w ws. Programu Polska - Rosja 2014-2020. Nie było żadnych racjonalnych argumentów, by wstrzymywać ten program, bowiem wiele samorządów, między innymi z naszego województwa, czekało na ten podpis mając przygotowaną dokumentację pod inwestycje.

Nacisk, presja przyniosły pczekiwany efekt 29.12.2017 r., kiedy rzutem na taśmę, Premier Mateusz Morawiecki, podpisał odpowiednie dokumenty. Teraz czekamy na uruchomienie tak ważnych w regionie inwestycji.  Cieszę się, że nam wszystkim to się udało.