Sportowy weekend w Ełku

Sportowy weekend w Ełku

22.04.2017 r. w Ełku odbywały się zajęcia sportowe i koncert charytatywny Onkoludków. W tym roku zbierano na turnus wypoczynkowy podopiecznych Stowarzyszenia.

Zaczęliśmy o 10:00, po siatkarsku - meczem, w którym stanęli na przeciwko siebie rodzice. Miałem zasczyt sędziować ten mecz - wystąpiłem w nietypowej dla siebie roli.

O godz. 11:30 dołączyłem do eventu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 4. Łącznie bawiło się tam 147 uczniów, do których, w wir zabawy, dołączali dorośli. 

O godz. 13:00 uczestniczyłem w  III Turnieju Akademii siatkarskich SOS dziewcząt z klas szóstych. Na sali Gimnazjum nr 4 w Ełku odbyły się zawody mini piłki siatkowej dziewcząt z rocznika 2004. W rywalizacji wzięły udział cztery szkoły i klub UMKS MIKRO Ełk. Turniej rozgrywano systemem " każdy z każdym". Po 10 meczach rozegranych wyłoniono zwycięzcą została SP4 Ełk. Serdeczne gratulacje.

O godz. 16:00 na koncercie charytatywnym na rzecz Onkoludków - podopiecznych stowarzyszenia - dzieci z chorobą i po chorobach nowotworowych, licytowaliśmy piłkę siatkową z moim autografem i podpisami Mateusza Miki i Piotra Gacka. Udało się zebrać 600 zł ze sprzedaży fantu.

To był pracowity dzień, ale niezwykle wdzięczny. Poznałem kolejnych wspaniałych ludzi, którzy walczą o sportowe zacięcie dzieci i młodzieży, często zupełnie charytatywnie. Bardzo dziękuję Wam za takie inicjatywy. Jest mi niezwykle miło uczestniczyć w takich wydarzeniach.