Turniej Wysokich Lotów, siatkarskie Mistrzostwa Polski Harcerzy

Turniej Wysokich Lotów, siatkarskie Mistrzostwa Polski Harcerzy

Zachęceni sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym ubiegłorocznego siatkarskiego „Turnieju wysokich lotów”, harcerze z Hufca Warmińskiego ZHP w Olsztynie zorganizowali drugą edycję imprezy. Przy okazji zadbali o wyższą rangę turnieju, nadając mu charakter Mistrzostw Polski Harcerzy w Piłce Siatkowej.

Mistrzostwa odbywały się od piątku do niedzieli (11-13.03) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie przy ul. Turowskiego. Imprezę swoim patronatem objęli m.in. Paweł Papke - prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Jerzy Mróz - prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Gościem harcerzy uczestniczących w turnieju była również naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, która zapewniła, że od przyszłego roku olsztyński turniej znajdzie się w kalendarzu ogólnopolskich imprez harcerskich.

W mistrzostwach wzięło udział 20 harcerskich zespołów siatkarskich z Olsztyna, Elbląga, Jonkowa, Kętrzyna, Ornety i Żuromina. Rozgrywki odbywały się odrębnie dla zespołów mieszanych w kategorii wiekowej 14-16 lat, oraz w kategoriach: „kobiety” i „mężczyźni” dla grupy wiekowej 17 i więcej lat.