Uroczysta Gala 70-lecia Bielawianki

Uroczysta Gala 70-lecia Bielawianki

W sobotę w Teatrze Robotniczym MOKiS w Bielawie odbyła się Uroczysta Gala Jublieuszu Obchodów 70-lecia Klubu Sportowego Bielawianka. Data 2 kwietnia przypadała dokładnie w ten sam dzień roku, w którym został zawiązany wielosekcyjny klub Bielawianka.

Uroczystą Galę 70-lecia Klubu poprowadzili: Magda Mika oraz prezes SKP Bielawianka Czesław Szewczyk.  Na widowni Teatru Robotniczego pojawiło się więcej osób, niż jest miejsc siedzących (300), co akurat bardzo ucieszyło organizatorów tego wydarzenia. Wśród publiczności, która zasiadła w fotelach pojawiło się bardzo wielu oficjeli Świata Sportu, Prezesów Związków i Urzędów, działaczów, sportowców, trenerów, sponsorów  i kibiców.

Galę zaszczycili swoją obecnością między innymi: Paweł Papke (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej), Grzegorz Pieronkiewicz (Prezes Polskiego Związku Zapasów), Andrzej Padewski (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej), Paweł Wachowiak (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej), Mariusz Kruczyc (Prezes Dolnośląskiego Związku Zapasów) , Dariusz Stachurski (Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu), Stanisław  Łopaciński (v-ce prezes DZPS), Paweł Rańda (Dyrektor Biura Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, wicemistrz Olimpijski z Pekinu) oraz przedstawiciele byłych i obecnych Władz Miasta na czele z Burmistrzem Miasta Piotrem Łyżwą.

 

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem krótkiego rysu historycznego założenia Klubu Bielawianka, po czym  wspomniano na dużym ekranie Kina MOKiS osoby, których już nie ma na tym świecie a były blisko związane z naszym klubem. Potem głos zabrał Burmistrz Bielawy Pan Piotr Łyżwa.

Główną część uroczystości zajęły prezentacje multimedialne wszystkich czterech sekcji sportowych w następującej kolejności: piłka nożna, piłka siatkowa, zapasy i lekka atletyka. Prezentacje te już wkrótce ukażą się także na oficjalnej stronie jubileuszu. Po nich przedstawiciele Związków Sportowych wręczali odznaczenia dla wyróżnionych działaczy  i zawodników z poszczególnych klubów z wyjątkiem nieistniejącej już sekcji lekkoatletycznej. Kluby także wręczały pamiątkowe statuetki dla trenerów i sportowców, którzy zwyciężyli w prowadzonych na oficjalnej stronie obchodów plebiscytów. Przerywniki między prezentacjami umilały występy muzykalne zespołu Erato z Bielawy a także tańczących dzieci.

Na sam koniec upominki od Urzędu Miasta dla wszystkich czterech klubów wręczyli Burmistrz Piotr Łyżwa i Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Dragan. Głos też zabrali Panowie: Andrzej Wojciechowski (autor książki „Sportowa Pasja” dotyczącej piłkarskiej Bielawianki z lat 60-tych) oraz Maciej Piasecki (dziennikarz Tygodnika Słowo Sportowe), który wręczył na ręce Prezesa OFM Bielawianka Bester Bielawa Pana Roberta Chabińskiego oprawioną w ramę pierwszą stronę poniedziałkowego wydania gazety poświęconą 70-leciu Bielawianki.

 Sama uroczystość mogła się wszystkim bardzo podobać, choć nie obyło się bez jednej wpadki. W ferworze zamieszania w scenariuszu umknęło organizatorom, aby poprosić na scenę o zabranie głosu zaproszonego na Galę przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego – Dyrektotra Biura Sportu, Rekreacji i Turystyki Pawła Rańdę. Wyszło nie tak jak być powinno, bowiem Pan Paweł miał przygotowaną dla Organizatorów piękną oprawianą w ramę Pamiątkową paterę, którą przekazał w kuluarach już po samej Gali. W związku z tym na łamach naszej strony w imieniu Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy bardzo Przeprosić za zaistniałą sytuację.

 

[źródło: http://www.70-lecie.bielawianka.pl/uroczysta-gala-70-lecia-bielawianki-za-nami/]