O mnie

Urodziłem się w Starogardzie Gdańskim 13.02.1977 r., kilka minut po moim bracie bliźniaku Piotrku. Od zawsze interesowałem się sportem - lekkoatletyką, koszykówką, później siatkówką. Trenowałem pod okiem Stanisława Wieczorka i Jacka Toczka w SKS Starogard Gdański. Wówczas największym moim osiągnięciem był tytuł Mistrza Młodzika Województwa Gdańskiego. To wydarzenie uświadomiło mi, że sport był dla mnie przepustką do lepszego życia i wyjazdu z miasta. Swoje marzenia zacząłem spełniać jako 15-stolatek.


Siatkówka stała się moim zawodem i sposobem na życie. Profesjonalną karierę sportową rozpocząłem w Międzyszkolnym Klubie Sportowym przy MDK w Warszawie, pod okiem Krzysztofa Zimnickiego i Wojciecha Góry.

Od 1993 roku przygotowywałem się do gry w kadrze juniorów. W 1996 trener Ireneusz Mazur powołał mnie na Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu, gdzie zdobyłem z drużyną najwyższe trofeum. Ten rok to również pierwszy podpisany kontrakt z ówczesnym profesjonalnym pierwszoligowcem - Mostostalem Kędzierzyn Koźle, z którym zdobyłem pięciokrotnie tytuł Mistrza Polski. Rok 1997 to tytuł Mistrza Świata Juniorów, wywalczony w Bahrain. Innymi ważnymi osiągnięciami były:

- w 2000 roku III miejsce w Pucharze Konfederacji

- w 2003 roku III miejsca w Lidze Mistrzów, wywalczone w Mediolanie.

W kadrze rozegrałem 147 meczów (w latach 1996–2003), w tym 59 w Lidze Światowej (w latach 1998–2002).


Warunki fizyczne (196 cm wzrostu) nadrabiałem przygotowaniem motorycznym, techniką, boiskową inteligencją i ambicją. Nie zrobiłem międzynarodowej kariery, występowałem tylko w polskich klubach. Siedem lat grałem w Mostostalu, później przeniosłem się na 4 lat do AZSu Olsztyn, a ostatnie 3 lata kariery, spędziłem w Asseco Resovii Rzeszów. Na 14 sezonów ligowych, ze wszystkimi drużynami, wywalczyłem 13 medali. Swoją karierę siatkarską zakończyłem w 2010 roku.


W Olsztynie podjąłem studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, na kierunku "Stosunki Międzynarodowe", o specjalizacji Polityka Europejska. Uzyskałem tytuł Licencjata. W październiku 2010 roku, podjąłem studia magisterskie uzupełniające, na kierunku "Pedagogika Promocji Zdrowia", w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. J. Rusieckiego. Zamieszkałem w Olsztynie w żoną Iwoną i synem Szymonem. Po roku na świat przyszła moja córka Martyna.

W 2010 roku startowałem do Rady Miasta. Uzyskałem mandat radnego z listy Platformy Obywatelskiej. Rok później, w wyborach parlamentarnych, zostałem Posłem na Sejm RP z ramienia tej samej partii. W wyborach w 2015 r. z powodzeniem ubiegałem się o reelekcję .


16.02.2015 roku wybrano mnie na Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Te funkcję pełniłem do 07.06.2016 r.

Obecnie jestem: Posłem i Członkiem Zarządu PZPS - Dyrektorem ds. kadr narodowych. Oba stanowiska dostarczają mi mnóstwa satysfakcji zawodowej. Obdarzony zaufaniem wyborców a także Zarządu PZPS, mam do zrealizowania ważne cele: polepszać byt mieszkańców naszego kraju, w szczególności województwa warmińsko – mazurskiego, a jednocześnie dostarczać ogromnych dawek emocji fanom siatkówki, podejmując się działań wpływających na rozwój tego sportu w kraju.