Wystawa „Historia Polskiej Siatkówki” w Mławie

Wystawa „Historia Polskiej Siatkówki” w Mławie

Wystawa „Historia Polskiej Siatkówki”, dostępna jest od 04.03.2017 r., do oglądania w Mławie, w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Pomysł zrodził się w głowie Grzegorza Szewczyka. Dzięki Niemu kibice moga obejrzeć pamiątki ze wszystkich najważniejszych dni polskiej siatkówki.

Serdecznie zapraszam do oglądania moich zbiorów. Mamy tam i puchary za mistrzostwo świata, oryginalne koszulki czy stroje z najważniejszych turniejów, unikatowe monety, medale i wiele, wiele więcej – opowiada Grzegorz Szewczyk.

Po oficjalnym otwarciu wystawy w 1. Liceum Ogólnokształcącym rozegrano pokazowy mecz między Gwiazdami Polskiej Siatkówki a KS Zawkrze Mława. W składzie gwiazd, prowadzonych przez trenera Waldemara Wspaniałego, byli m.in. Ryszard Bosek, Jarosław Szalpuk, Paweł Papke, Ireneusz Nalazek, Leszek Urbanowicz, Zbigniew Lubiejewski, Paweł Kuciński, Grzegorz Skrzecz, Zygmunt Chajzer, Łukasz Kadziewicz, Maciej Dobrowolski.

– To dla Mławy duże wydarzenie, móc gościć takie sławy siatkarskie. Bardzo cieszymy się, że udało nam się to wszystko zorganizować i że nasi mieszkańcy mieli taką gratkę – podkreśla Grzegorz Morawski, prezes KS Zawkrze Mława.

Mecz gwiazd oglądało kilkuset kibiców, a w trakcie otwarcia wystawy i na meczu nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz.