Dziś siatkarze odebrali nominacje i ślubowali, w niedzielę odlecą do Brazylii

Dziś siatkarze odebrali nominacje i ślubowali, w niedzielę odlecą do Brazylii

Dziś w Centrum Olimpijskim w Warszawie nominacje do reprezentacji olimpijskiej odebrała i złożyła uroczyste ślubowanie ekipa naszych siatkarzy ze sztabem szkoleniowym i osobami współpracującymi. Po wysłuchaniu hymnów – państwowego i olimpijskiego - zawodnicy, trenerzy oraz osoby z nimi współpracujące odebrali efektowne plakietki będące potwierdzeniem znalezienia się w olimpijskiej reprezentacji a potem złożyli ślubowanie.Ślubowanie przyjęli i nominacje wręczyli wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i medalista igrzysk Ryszard Stadniuk oraz członek Prezydium PKOl Andrzej Person. Pogratulowali oni zawodnikom i osobom im towarzyszącym zakwalifikowania do reprezentacji i życzyli szczęśliwej podróży do Rio de Janeiro, a na miejscu – udanych startów.

Dziś w Centrum Olimpijskim w Warszawie nominacje do reprezentacji olimpijskiej odebrała i złożyła uroczyste ślubowanie ekipa naszych siatkarzy ze sztabem szkoleniowym i osobami współpracującymi. 

- W igrzyskach chcemy zajść jak najwyżej. Do Brazylii lecimy, tylko po to żeby wygrywać. Jesteśmy dobrze przygotowani. Szanujemy rywali, ale nie czujemy respektu przed żadną drużyną - powiedział przyjmujący reprezentacji Polski Rafał Buszek. Rozgrywający naszej ekipy Fabian Drzyzga podkreślił, że forma ekipy jest robiona pod Rio de Janeiro. - Głowy mamy wyczyszczone. Teraz liczy się tylko gra w igrzyskach. Będziemy walczyć od pierwszego spotkania - powiedział.

Fabian Drzyzga pytany o ewentualnego rywala w 1/4 finału odpowiedział, że "drużyna będzie koncentrowała się przede wszsytkim na własnej grze." - W drugiej grupie są silne reprezentacje z Brazylią, Francją, USA i Włochami. To raczej one mogą zastanawiać się z kim im będzie łatwiej grać w ćwierćfinale - powiedział.

Po wysłuchaniu hymnów – państwowego i olimpijskiego - zawodnicy, trenerzy oraz osoby z nimi współpracujące odebrali efektowne plakietki będące potwierdzeniem znalezienia się w olimpijskiej reprezentacji a potem złożyli ślubowanie.

Teksty ślubowań odczytali Michał Kubiak w imieniu sportowców oraz Andrzej Kijowski (strzelectwo) w imieniu sztabu szkoleniowego.

Ślubowanie przyjęli i nominacje wręczyli wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i medalista igrzysk Ryszard Stadniuk oraz członek Prezydium PKOl Andrzej Person. Pogratulowali oni zawodnikom i osobom im towarzyszącym zakwalifikowania do reprezentacji i życzyli szczęśliwej podróży do Rio de Janeiro, a na miejscu – udanych startów.

- Z siatkówką mam bardzo miłe wspomnienia. Startowałem w igrzyskach w Montrealu, gdzie Edward Skorek, Ryszard Bosek i Tomasz Wójtowicz zapisywali historię polskiej i światowej siatkówki. W latach siedemdziesiątych i ostatnio nasza siatkówka dostarczyła kibicom wiele radości i dużo pozytywnych emocji - powiedział Ryszard Stadniuk.

Ryszard Stadniuk zwracając się do sportowców, nominacje odebrali i ślubowali również ekipy boksu i strzelectwa, życzył, żeby po powrocie do kraju zawodnicy "mieli przekonanie, że zrobili wszystko na co było ich stac."

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn odleci do Brazylii w niedzielę. Przed rozpoczęciem igrzysk będzie przygotowywać do startu na zgrupowaniu w Belo Horizonte, gdzie ma w planie rozegranie sparingów z Sada Cruzeiro.

Skład reprezentacji Polski na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro:

Bartosz Bednorz
Mateusz Bieniek
Rafał Buszek
Fabian Drzyzga
Karol Kłos
Dawid Konarski
Michał Kubiak
Bartosz Kurek
Grzegorz Łomacz
Mateusz Mika
Piotr Nowakowski
Paweł Zatorski (L)

Sztab szkoleniowo-medyczny
Stephane Antiga – trener
Philippe Blain – asystent trenera
Wojciech Janas – trener przygotowania fizycznego
Oskar Kaczmarczyk – statystyk
Robert Kaźmierczak – statystyk
Jan Sokal – lekarz
Paweł Brandt – fizjoterapeuta
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Jacek Kasprzyk – szef ekipy