Walne Zgromadzenie PZPS

Walne Zgromadzenie PZPS

08.06.2017 r., w Warszawie odbyło się coroczne Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Delegaci zapoznali się ze sprawozdaniami wydziałów, komisji, sądów i finansowym. Przedstawiony został także raport z przygotowań do CEV Mistrzostw Europy w piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017.

Jacek Kasprzyk, prezes PZPS prezentując sprawozdanie z prac zarządu powiedział między innymi: – Za nami pierwszy rok pracy Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej kadencji 2016-2020. To było dwanaście miesięcy wytężonej pracy nad realizacją ambitnych celów i złożonych zadań. Z przyjemnością informuję, że Związek funkcjonuje i rozwija się zgodnie z przyjętym planem.

Konsekwentnie wdrażamy nową misję, nakreśloną przed rokiem i zaakceptowaną przez Was – Szanowni Delegaci. PZPS ma oznaczać: Pierwsi, Zawodowi, Przyjaźni i Społeczni.

Szef federacji zaznaczył, że w tym sezonie aż pięć młodzieżowych drużyn narodowych wystąpi w turniejach finałowych mistrzostw świata. Ocenił także sytuację w kadrach seniorskich. – Jesienią ubiegłego roku podjęliśmy jako Zarząd niełatwą decyzję o zmianie trenera kadry narodowej mężczyzn. Postawa, a szczególnie wyniki naszej reprezentacji w Pesaro dowodzą, że było to posunięcie właściwe. Tylko cierpliwość i konsekwencja pozwolą przywrócić blask – złoty blask kobiecej reprezentacji Polski. W siatkówce plażowej po historycznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio – z udziałem trzech polskich duetów, doszło do sporych zmian w zestawieniach par. Nadal jednak naczelnym wyzwaniem stawianym naszym reprezentantom jest komplet czterech par podczas turnieju olimpijskiego w Tokio.

– Widoczne są też efekty zmian w zakresie komunikacji z kibicami, którzy są dla nas najważniejsi! Właśnie uruchomiliśmy dedykowany dla nich program Klub Kibica, którego start połączyliśmy z odświeżeniem związkowego portalu internetowego. Bardzo wiele uwagi przywiązujemy do atrakcyjnej obecności w mediach społecznościowych. Wydarzeniom siatkarskim z udziałem naszych reprezentacji zaczęła towarzyszyć ekipa wideo. Uruchomiliśmy kanał wideo na youtube, a niebawem wystartuje nowy profil na Instagramie.

Te wszystkie działania poprzedziło kompleksowe odświeżenie wizerunku Polskiej Siatkówki. Modernizacji został poddany logotyp główny, a także wszystkie pozostałe marki należące lub związane z PZPS – dodał prezes PZPS.

Jacek Kasprzyk podziękował także dotychczasowym i nowym sponsorom, partnerom i sojusznikom Polskiej Siatkówki. – Nasze wysiłki docenia środowisko biznesu. Kilka dni temu do grona naszych sojuszników dołączyła znakomita firma Blachy Pruszyński. Niezmiennie pozostają w naszej siatkarskiej rodzinie Polkomtel, wspomniany już PKN ORLEN, Adidas, Deloitte a ministerstwo docenia sukcesy reprezentacji narodowych, czego dowodem jest utrzymanie poziomu finansowania z poprzedniego roku. Budujące jest wsparcie naszych partnerów medialnych. Polsat, RMF FM, Wirtualna Polska, Grupa Polska Press. To absolutni liderzy w swych branżach. Wszystkim naszym sponsorom i partnerom serdecznie dziękuję.

Po dyskusji delegaci zaakceptowali sprawozdania Zarządu i finansowe za rok 2016.