Wybór nowego Marszałka Województwa

Wybór nowego Marszałka Województwa

Po wyborach parlamentarnych nastąpiły zmiany osobowe na stanowiskach: Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego i członków Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Podczas uroczystych obchodów sesji rady sejmiku, odbyło się tajne głosowanie na wybór nowego Marszałka Województwa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej, obecny Wicemarszałek Województwa - Marcin Kuchciński - zdobył 19 głosów i zdeklasował kandydatkę PiSu - Bożennę Ulewicz, na którą zagłosowało 11 radnych.

Układ sił w 5-osobowym zarządzie województwa jest pochodną umowy koalicyjnej między PO i PSL. Dotychczasowy podział stanowisk dawał ludowcom stanowisko marszałka i jednego członka zarządu, Platforma miała dwóch wicemarszałków i również jednego członka zarządu.

Podpisana przed radą sejmiku umowa koalicyjna, zakłada następujące zmiany:

  • Marszałkiem Województwa został Marcin Kuchciński z Koalicji Obywatelskiej
  • Wicemarszałkiem została Sylwia Jaskulska z PSL, która do tej pory pełniła funkcję członka zarządu województwa.
  • Funkcję członka zarządu województwa objęła Maria Bąkowska z PSL, dotychczasowa sekretarz Powiatu Olsztyńskiego.
  • Skład zarządu województwa dopełnił Bogdan Bartnicki, także z PSL

Znam Marcina osobiście od wielu lat. Cenię Jego doświadczenie, wiedzę i umiejętności komunikacyjne. Świetnie radzi sobie z ludźmi, potrafi ciężko pracować dla osiągnięcia celu. Pracuje na rzecz województwa od lat. Zna Jego problemy i wyzwania, doskonale rozumie, z jakimi problemami musi się mierzyć szczególnie z zakresie odblokowania środków unijnych, które staną się podstawą do rozwoju regionu.

Jestem dumny i wiem, że Marcin poradzi sobie doskonale. Gratulacje.