Samorządowa Gala Sportu 2019
news

Miniony rok 2018 na Warmii i Mazurach obfitował w wiele niezwykłych sukcesów sportowych. Podsumowaniem tych wydarzeń była Samorządowa Gala Sportu 2019. W obecności  władz samorządu i wielu zgromadzonych gości uhonorowałem tytułem Sportową Osobowością roku 2018 - wspaniałego siatkarza PGE Skry Bełchatów, a także wychowanka Indykpolu AZSu Olsztyn - Jakuba Kochanowskiego.

więcej
Gala Sportu 2019 w Olsztynie
news

Gdy wstajesz każdego ranka i myślisz o treningu, o postawionych sobie celach, o pracy nad sobą i osiąganiu wyników, to robisz to dla siebie, pokazujesz charakter sportowca. Nie każdemu jest to dane, nie każdy ma tyle samodyscypliny, by utrzymać formę, by walczyć o siebie, nawet, gdy życie poddaje nas próbom.

więcej
Otwarcie boiska wielofunkcyjnego SP 15 Olsztyn
news

Marzymy o organizacji wielu prestiżowych, sportowych imprez i wydarzęń na skalę światową. Nasz sportowy świat rodzi się jednak tu i tera, na lokalnym podwórku i tu należy inwestować pieniądze, by z czasem czerpać radość z rozwoju dyscyplin i zawodowców, którzy mieli gdzie stawiać swoje pierwsze kroki. Inwestycja, która właśnie powstała przy SP 15 w Olsztynie, mam nadzieję, będzie właśnie temu służyło.

więcej
Samorządowy Dzień Sołtysa
news

Wszystko zaczyna się od człowieka - jeśli potrafi współpracować, traktować ludzi po partnersku i tworzyć atmosferę do współpracy to ma zadatki, by zostać Sołtysem i mieć realny wpływ na poprawę warunków życia swoich sąsiadów. Takich ludzi na szczęście nie brakuje, tylko nie zaszkodzi im czasami przypomnieć, że są fajni i potrzebni #SamorządowyDzieńSołtysa w Ostródzie.

więcej
Gala Sportu w Biskupcu
news

Kolejne miejsce na mapie Warmii i Mazur, w którym rozumiana jest idea promocji przez sport to Biskupiec. Zaangażowanie aktywnej młodzieży, determinacja i skupienie na celu to chciałbym widzieć w młodych ludziach, w całym kraju. Pomoc samorządu w realizacji sportowych planów jest nieoceniona i daje szansę na dalszy rozwój, tym, którzy wiążą ze sportem resztę swojego życia. To powody organizacji takich eventów, jak IV Gala Sportu w Biskupcu - Krajobraz Pełen Możliwości, to pokazuje potencjał. Warto wspierać takie inicjatywy i pchać młodzież w szpony zawodowego sportu, bo przecież wszystko zaczyna się zawsze na lokalnym podwórku.

więcej
Zbieranie podpisów na listy Koalicji Europejskiej
news

26.05.2019 r. to dzień #WielkiegoWyboru Polaków kadydatów do Europarlamentu. Województwa warmińsko - mazurskie i podlaskie mają wspólnych kandydatów. Grzegorz Schetyna obwieścił kogo zobaczymy na naszych listach. Szeroki wachlarz reprezentantów gwarantuje, że każdy znajdzie kandydata dla siebie. W niedzielę rozmawialiśmy z Olsztyniakami na ten temat, zbierając jednocześnie ich podpisy poparcia na listach. 

więcej
Zjazd Pielęgniarek i Położnych Warmii i Mazur
news

Są zawody, bez których nie udałoby się funkcjonować - takim jest pielęgniarka i położna. Człowiek rozumie to wtedy, gdy zagrożone jest jego życie lub gdy rodzi się dziecko, bo wówczas nic już nie tak ważne, jak zdrowie. Cieszy mnie, że mam przyjemność współpracować z naszą Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych i powiedzieć im raz na jakiś czas "dziękuję, doceniam" - tak mało, może aż tak dużo...

więcej
Szkolenia PROGRAM KLUB
news

III edycja szkoleń organizowanych przez moje Biuro Poselskie wchodzi w fazę realizacji. Z początkiem lutego wraz z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej zapraszam reprezentantów Klubów Sportowych do wspólnego spotkania, gdzie przeprowadzimy Was przez wniosek formalny, opowiemy o najczęściej popełnianych błędach i zaprosimy na konsultacje indywidualne.

więcej
20 lat minęło..
news

W czasach kiedy byłem czynnym siatkarzem, Polski Związek Piłki Siatkowej bardzo prężnie zaczął się rozwijać. Jedną z kluczowych decyzji, która pozwoliła dofinansować ten sport, było podpisanie umowy sponsorskiej z Polkomtel Sp. z o.o. Od tej pory siatkówka zaczęła być naszym sportem narodowym, osiągaliśmy sukcesy, zyskiwać przychylność mediów, przełożyło się to ma rosnące zainteresowanie kibiców i sponsorów. Od tego czasu minęło 20 lat...

więcej