Podsumowanie działań finansujących sport w regionie
news

Dwa programy, które każdego roku realizuję dla rozwoju sportu dzieci i młodzieży w wpjewództwie warmiśńko - mazurskim, przynoszą oczekiwane rezultaty. Mamy coraz więcej klubów sportowych sięgających po środki zewnętrzne na : wynagrodzenia trenerów, zakup sprzętu sportowego czy organizację obozu sportowego. Jest też więcej inwestycji, których celem jest budowa, modernizacja lub remont obiektów sportowych. W ramach tego działania można zakupić także wyposażenie. Przez 4 lata około 8 mln złotych zostało zainwestowane w działania tego rodzaju tylko w województwie warmińsko - mazurskim.  

więcej
Sobótka Bukwałdzka
news

W sobotę, 24.06.2023 r.  odbyła się SOBÓTKA w Bukwałdzie!  Jak co roku nad jeziorem Bukwałdzkim zorganizowano wydarzenie dla lokalnej społeczności: konkursy ekologicznie, sobótkowe tradycje i warmińskie klimaty. Mieszkanki i mieszkańcy Bukwałdu polubili sąsiazkie schadzki, na których nie brakuje Przyjaciółek i Przyjaciół wsi.  Sobótkę organizują: Rada Sołecka wsi Bukwałd, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Bukwałd, Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie, Gok Dywity, Gmina Dywity.

więcej
300-lecia nadania praw miejskich w Szczytnie
news

14 czerwca odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Szczytnie, natomiast dwa dni później konferencja naukowa dotycząca historii Szczytna. Świętowano 300-lecie nadania praw miejskich.

więcej
Promocja programów sportowych na Warmii i Mazurach
news

7 lat szkoleń z pozyskiwania funduszy z programu KLUB to 560 podmiotów, które dowiedziały się, jak pozyskać pieniądze na codzienną działalność klubu, wynagrodzenia trenerów, zakup sprzętu sportowego i organizację obozu szkoleniowego. 7 lat szkoleń klubów sportowych to około 14 mln zł zainwestowanych w rozwój sportu dzieci i młodzieży z województwa warmińsko - mazurskiego. 4 lata istnienia programu Małe Granty na Infrastrukturę Sportową to łącznie 8 mln zł, zainwestowanych w nowe sale sportowe, remonty szatni, budowę pumptrack'ów, skatepark'ów, placów zabaw, doposażenie w sprzęt sportowy, place rekreacyjne, doposażenie boisk sportowych, zmiany nawierzchni i wiele innych.

więcej
Wyjazdowe Posiedzenie Klubu Parlamentarnego PO
news

Za nami zakończenie projektu #TuJestPrzyszłość w województwie Warmińsko - Mazurskim. Podczas jednego dnia 77 Parlamentarzystek i Parlamantarzystów z całej Polski wzięło udział w 44 spotkaniach otwartych, gdzie mogliśmy dyskutować na każdy temat. Były spotkania z: seniorami, przedsiębiorcami, rolnikami, ludźmi sportu, rodzicami. Mnóstwo energii przekazaliście Państwo nam do walki o lepsze jutro dla Polski, dla nas wszystkich, za co serdecznie Wam dziękujemy.

więcej
Tu Jest Przyszłość - Warmińsko - Mazurskie
news

Kolejny przystanek projektu #TuJestPrzyszłość zawitał do województwa Warmińsko - Mazurskiego. W ramach projektu Posłanki i Posłowie Klubu Koalicji Obywatelskiej będą gościć w 40 spotkaniach otwartych w każdym powiecie województwa. Największą popularnością cieszą się wystąpienia Donalda Tuska, które w naszym województwie odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim 22.05.2023 r. o godz. 17:00. Na wszytskie spotkania serdecznie zapraszam.

więcej
III Szczycieńskie Samorządowe Forum Przedsiębiorczości. Rozwój i Gospodarka.
news

Budowanie platform, które pozwalają na rozwój lokalnym przedsiębiorstwom, prezentują możliwości pozyskania finansowania, budują relacje, przekładają znajomości na nowe gałęzie biznesu, są impulsem do zmian na lepsze. Krzysztof Mańkowski - Burmistrz Szczytna podjął wyzwanie podczas III Szczycieńskiego Samorządowego Forum Przedsiębiorczości. Rozwój i Gospodarka.

więcej
Majówka w Majdach - Festyn charytatywny
news

Beneficjentem festynu jest mały Jaś Janowiak, którego rodzina związana jest od 4 pokoleń z Majdami. W ramach festynu rozegrany zostanie turniej siatkowej piłki plażowej o mój puchar.  Wszyscy są mile widziani, wszytskich zapraszam do wspólnej zabawy.

więcej