I Lidzbarski Dzień Babci i Dziadka
w drodze

Nowy 2023 Rok rozpoczynamy nowym, wyjątkowym wydarzeniem skierowanym do mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego ???? „Lidzbarski Dzień Babci i Dziadka – Łączymy Pokolenia”

więcej
Interpelacja ws. kilometrówki
news

Urealnienie stawek tzw. kilometrówki stanie się faktem. W związku z szalejącą inflacją sposób dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych ????samochodów osobowych, ????motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy jest nieadekwatny do kosztów eksploatacji pojazdów, w tym: ▫️paliwa, ▫️ubezpieczeń, ▫️serwisu, ▫️części zamiennych. Po 1️⃣7️⃣.0️⃣1️⃣ w chodzi w życie ustawa, mająca na celu zmiany stawek.

więcej
Modernizacja Hali Uranii w Olsztynie
news

Czekaliśmy na nowy obiekt ponad 40 lat. Udało się znaleźć fundusze na ostatniej prostej, dzięki zaangażowaniu polityków Platformy Obywatelskiej i samorządowcom, którzy widzieli w tym projekcie ogromny potencjał.

więcej
Turniej siatkarski im. Mieczysława Doroszuka
news

Zostaje po nas tylko pamięć, ale niezwykłe jest to, jak bardzo chcemy ją pielęgnować. Co roku upamiętniamy juniorskim graniem postać jedyną w swoim rodzaju, świetnego trenera, Mieczysława Doroszuka. Wspaniałą postać olsztyńskiej siatkówki. Na pewno gdzieś z góry się do nas uśmiecha, widząc, że pamięć o Nim wciąż jest żywa.

więcej
Poduszki dla kobiet po mastektomii
news

Nim zaczniemy składać życzenia "Zdrowych Świąt", zadbajmy o to zdrowie i BADAJMY SIĘ. Mały gest czasem mówi więcej niż tysiąc słów. Jeden mail z informacją, że jest potrzeba pomóc kobietom na oddziałach onkologicznych po mastektomii. Wystarczyło. Zapełniliśmy worki poduszkami i zawieźliśmy do Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, drugie tyle do Ukrainy. ⚡️Najważniejsze jest jednak to, by zachęcić przede wszystkim kobiety do badań profilaktycznych, do samobadania, przynajmniej raz w miesiącu. ⚡️Panowie 5️⃣% z nas również zapada na nowotwór piersi.

więcej
Ustawa o rencie socjalnej
news

Mamy zebrane podpisy za projektem ustawy o rencie socjalnej. Naszym celem było podniesienie płacy minimalnej dorosłym osobom niesamodzielnym do stawki najniższej krajowej płacy brutto.

więcej
Jarmark Świąteczny w Biskupcu
w drodze

Co w tym roku robi największą furorę na kiermaszach świątecznych? Przyznajcie sami, że nic nie smakuje wtedy tak dobrze, jak żur, grzane wino, czy...no właśnie, co? Kilka drobiazgów mam już z Biskupiec - Krajobraz Pełen Możliwości, a dzięki ogromnej życzliwości ludzi, zaczynam czuć magię nadchodzących dni. Kamil Kozłowski - Burmistrz Biskupca, to była czysta przyjemność spędzić z Wami popołudnie.

więcej
Kinder Sport + w Olsztynku
news

Nie ma wolnych weekendów, uczestnicy Kinder Sport + wiedzą o tym doskonale. Ale kiedy realizujesz się w sporcie, to nawet granie w niedzielę jest czystą przyjemnością.

więcej
Ustawa za IN VITRO
news

Brak sprzeciwu. Ogrom poparcia. Moc wiary w ludzi. Miasto Olsztyn za in vitro. Dziękuję za Wasze dzisiejsze poparcie, wyrażone kolejnymi podpisami. Mimo, że 100 tys. podpisów poparcia mamy osiągnięte, to chcemy pokazać więcej Państwu z PiS, a Wy razem z nami

więcej