Działalność sportowa - modernizacja Hali Urania
news

Zmodernizowana hala Urania będzie mogła pomieścić około 4 tys. widzów. Do tej pory jej pojemność sięgała 2,5 tys. widzów. Dodatkowo w obiekcie pojawi się również hala rozgrzewkowa z trybunami na tysiąc osób.

więcej
Pomoc klubom sportowym
news

Wspieram lokalny sport. Współpracuje ze Związkami Sportowymi. 7 lat szkolę pracowników klubów sportowych, do tej pory przekazałem wiedzę o tym jak pozyskiwać środki na rozwój sportu dzieci i młodzieży przedstawicielom przeszło 560 klubów. Wynikiem tego działania jest 14 mln zł, które w naszym regionie zostały przeznaczone na dofinansowania klubów sportowych.

więcej
Dla mnie polityka to nie jest chodzenie pod krawatem
news

Dla mnie polityka to nie jest chodzenie pod krawatem. To bycie wśród ludzi i ich problemów, to sportowe poletko i praca społeczna. Rozumiem przez nią także działalność charytatywną. Przez 4 lata wspólnie z Wami zebrałem 250 tysięcy zł na pomoc w leczeniu potrzebujących dzieci. Wszystko to z przekazanych przeze mnie pamiątek siatkarskich. Każde kolejne podsumowanie to więcej pieniędzy na cele charytatywne. W latach 2019-2021 tylko przez 1,5 roku zebrałem 92 500 zł.

więcej
PAWEŁ PAPKE - Podsumowanie działalności
news

4 lata temu ponad 19 tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur dało mi swój mandat zaufania. To dla mnie wyróżnienie i ogromna motywacja. Mam nadzieję, że spełniłem pokładane we mnie nadzieje. 

więcej
Start w wyborach parlamentarnych 2023
news

Przed nami poważna walka o Nasz kraj, o demokrację i wolność, o Polskę, która od 8 lat nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Liczę, że swoją kandydaturą przyczynię się, byśmy po 15 października wracali do normalności. Liczę na Was i na to, że moja dotychczasowa działalność przekonała Was, że warto oddać na mnie swój głos. Znajdziecie mnie na liście Koalicji Obywatelskiej w Okręgu 35 na pozycji nr 3.    

więcej
Kondycja sportu w Olsztynie i w regionie
news

Kondycja sportu w Olsztynie i w regionie. Nowa Urania, wsparcie 560 klubów i organizacji związanych ze sportem. 22 mln zł inwestycji.  Wynegocjowane 130 mln zł na przebudowę olsztyńskiej Uranii, 14 mln zł na działalność codzienną klubów sportowych w regionie, projekty inwestycyjne o wartości 8 mln zł na modernizację infrastruktury sportowej w 140 lokalizacjach, powrót turniejów siatkówki plażowej do Olsztyna. O kondycji sportu dziecięcego, młodzieżowego i amatorskiego rozmawiamy z Pawłem Papke, Posłem na Sejm z Okręgu 35 (Olsztyn), członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

więcej
Razem możemy więcej. PETYCJA o refundację leku na raka
news

- Chcę pomóc organizacjom opiekującym się kobietami z rakiem. Współpracuję z wieloma z nich. Odpowiadałem na apele, jakie do mnie kierowały i starałem się wspomagać je zgodnie z oczekiwaniami. Nie inaczej jest tym razem. Pieniądze nie mogą być ważniejsze niż ludzkie życie - mówi Paweł Papke, który włącza się do zbierania podpisów pod petycją o refundacje leku określanego „koniem trojańskim” wśród leków.

więcej
Wyniki Programu MAŁE GRANTY NA INFRASTRUKTURĘ SPORTOWĄ 2023
news

W 2023 roku zostanie zrealizowanych 35 nowych inwestycji sportowych. Do tegorocznego konkursu "Małe granty na Infrastrukturę Sportową 2023" wpłynęły 43 wnioski. Dofinansowanie na łączną kwotę prawie 825 tys. zł otrzyma 29 gmin i powiatów z województwa warmińsko-mazurskiego. W ramach dodatkowych środków sześć zadań z listy rezerwowej otrzyma dofinansowanie na kwotę blisko 110 tys. zł.

więcej