Dzień Niepodległości
news

"Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)" autor: Jędrzej Moraczewski

więcej
Spotkanie z Europosłem Tomaszem Frankowskim
news

171 miliardów euro w budżecie europejskim na pilotażowe programy w 2020 r., w tym m.in. kina w lokalnych społecznościach, amatorskie programy sportowe i poprawa infrastruktury, to aspekty, które łączą mnie z Tomasz Frankowski, który dziś otworzył swoje biuro w Miasto Olsztyn Liczę na współpracę i owocne jej efekty.

więcej
Interwencja poselska
news

Starosta Olsztyński - Andrzej Abako - poprosił mnie o pomoc ws. zwiększenia środków budżetu rządowego na inwestycje z 17% do 32%. Interwencja w tej sprawie zakończyła się sukcesem.

więcej
OBO 2020 - wyniki
news

Długo oczekiwane wyniki OBO 2020 są już znane. Przypomnę tylko, że w tym roku z racji znowelizowanej ustawy, samorządy muszą przeznaczyć na OBO dużo wyższe kwoty niż w latach ubiegłych.

więcej
Wyniki wyborów parlamentarnych
news

Jestem niezwykle wdzięczny każdemu, kto 13 października udał się do urn wyborczych. Każdemu z Was, kto zaufał mojej osobie chciałbym powiedzieć po prostu DZIĘKUJĘ. To dowód dla mnie, że moja praca jest zauważalna w regionie a kierunek, do kontynuowania. Cieszę się na nadchodzący czas, na spotkania z Wami i konsultacje ws. nowych pomysłów. Wielkie dzięki jeszcze raz. Obiecuję, że Was nie zawiodę.

więcej
news

XIX edycja wydarzenia "Być dla Innych" Ewy Gnozy, to wydarzenie, które ma na celu  przede wszystkim integrację osób niepełnosprawnych oraz zbiórkę na wypoczynek letni dzieci i młodzieży z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie.

więcej
V Kolorowy Piski Bieg Charytatywny
news

Jak co roku, na  początku kwietnie melduję się w Piszu, by wspólnie z Magdą Gentek i Katarzyną Sobiech wspomóc działalność charytatywną w ramach Kolorowego Piskiego Biegu. Za nami już V edycja tego wydarzenia, które z roku na rok przyciąga więcej zainteresowanych.

więcej
Powiatowy Przegląd Szkół Mrągowo
news

Powiatowy Przegląd Szkół, jak co roku, przyniósł wiele emocji i ciekawych występów. Na scenie Centrum Kultury i Turystki w Mrągowie, mogliśmy oglądać uczniów sześciu powiatowych szkół, którzy zaprezentowali swoje talenty muzyczne, aktorskie i taneczne.

więcej